Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lejupielādēt [80.97 KB]

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lejupielādēt [8.54 MB]

Ekoskola

Astoņpadsmit zaļi pavasari, vasaras un …

Amatas pamatskola Ekoskolu programmā darbojas no 2002. gada 22. jūnija. Ekoskolu programmai skolu
pieteica un kustību aizsāka toreizējā skolas direktore Aleksandra Freivalde. Mūsu skola ir viena no
pirmajām Zaļās kustības iesācējām Latvijā. Arī šodien ekoloģiskā dzīvesveida skolu programmas mērķis ir
iesaistīt skolēnus, skolotājus, vecākus, sabiedrību vides izglītībā un aizsardzībā, tā veicinot ilgtspējīgas
attīstības ieviešanu skolu dzīvē. Esam apņemšanās pilni strādāt tā, lai Zaļais karogs skolas pagalmā plīvotu
arī turpmāk!

sk. Aija Pundure

Šogad jau 183 izglītības iestādes saņems Ekoskolu programmas apbalvojumus par sasniegumiem vides izglītībā. Attiecīgi kopējais izglītības iestāžu skaits Latvijā, kas darbojas vides izglītības veicināšanā, turpina pieaugt ik gadu.

Ekoskolu programma ir plašākā ilgtspējīgu skolu programma Latvijā un arī pasaulē. Pie mums tā katru gadu apvieno ap 200 izglītības iestāžu – no pirmsskolām līdz augstskolām.

Programmas koordinators Latvijā Daniels Trukšāns stāsta: “Šis gads skolām iesākās ar lielu izaicinājumu. Pavasaris, kas tradicionāli ir Ekoskolu programmas aktivitāšu īstenošanas ziņā ražīgākais periods skolām, nāca ar mācību iestāžu slēgšanu un izglītības procesa īstenošanu attālinātā režīmā. Prieks, ka Ekoskolas, par spīti negaidītajiem apstākļiem, spēja atrast radošus veidus kā turpināt īstenot aktivitātes, atklājot arī jaunas iesaistes iespējas, vairāk līdzdarbojoties ģimenēm un vietējai kopienai. Šo aspektu gribētu turpināt attīstīt arī turpmāk. Izglītības iestāžu skaits, kas vēlas pievienoties Ekoskolu programmai ar katru gadu aug, attiecīgi vēlamies veicināt arī kvalitātes celšanu programmā. Attiecīgi šogad viena izglītības iestāde saņems pirmo Ekoskolu vēstnieku apbalvojumu, kas ir augstākais līmenis Ekoskolu programmā. Šajā mācību gadā visas izglītības iestādes, kas iesaistītas Ekoskolu programmā, darbosies pēc jaunas, uzlabotas pieejas, veicinot arī jaunās kompeteņču pieejas ieviešanu, kā arī aizvien vairāk ieraugot Ekoskolu programmu kā instrumentu sekmīgākai savas skolas izvirzīto mērķu īstenošanai.“

Ikgadējais Ekoskolu apbalvošanas pasākums notiks pēc nedēļas 22. septembrī, plkst. 11:00 – 13:00, tiešraidē, Vides izglītības fonda Facebook platformā.

Apbalvoto skolu saraksts

      Ekoskolu programmā pasaulē piedalās vairāk nekā 59 000 skolu. Tās vieno kopīgs mērķis – iesaistīt skolēnus aizraujošā, uz rīcību orientētā un sociāli atbildīgā vides izglītības procesā, kas veicina ilgtspējīgu attīstību. Starptautiskā Zaļā karoga balva ir kvalitātes zīme, ar ko lepoties – to saņem tikai tās skolas, kas ilgstošā laika posmā spēj demonstrēt izcilas aktivitātes vides jomā. Latvijas Ekoskolas nosaukums un diploms savukārt ir nacionāla līmeņa balva skolām, kuras ir ceļā uz Zaļo karogu.

Vides izglītības fonds 

http://www.videsfonds.lv  
https://www.facebook.com/videsfonds/ 
https://twitter.com/videsfonds  
https://www.instagram.com/fee_latvia/

Ekoskolas

http://www.videsfonds.lv/lv/ekoskolas
http://www.draugiem.lv/ekoskolas/
https://www.ecoschools.global/

Informāciju sagatavoja – Agnese Lorence, agnese@videsfonds.lv
Ekoskolu programmas koordinators Latvijā – Daniels Trukšāns, daniels.truksans@videsfonds.lv

Ekoskolu programmas darbību Latvijā īsteno Vides izglītības fonds un atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu darbības nodrošināšana Latvijā 2020.gadā” ietvaros.

Par sasniegumiem vides izglītībā - Ekoskolas apbalvojumus saņem 180 izglītības iestādes

Ar katru gadu Ekoskolas programmai pievienojas jauni dalībnieki, tiek izrādīta interese par vides aizsardzību un ilgtspējīgās attīstības jautājumiem, kā arī vēlmi rīkoties vides labā. Ik gadu tiek rīkots Ekoskolas apbalvošanas pasākums, lai pateiktu paldies izglītības iestādēm par sasniegumiem vides izglītībā – gan integrējot vides aizsardzības jautājumus mācību procesā, gan aktīvi rīkojoties vides interesēs un iesaistot apkārtējo sabiedrību. Šogad 96 izglītības iestādes saņems prestižo starptautisko Zaļo karogu, tostarp piecām izglītības iestādēm tiks piešķirts augstākais programmas apbalvojums Ekoskolu vēstnieka statuss, 43 – iegūs Latvijas Ekoskolas sertifikātu.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē un plašākā ilgtspējīgu skolu programma Latvijā, vienojot ap 185 izglītības iestādēm – no pirmskolām līdz pat augstskolām. Visā pasaulē Ekoskolu programma vieno ap 48 700 izglītības iestāžu 73 valstīs. Zaļais karogs ir starptautiski atpazīstama kvalitātes zīme, kas plīvo pie Ekoskolām visā pasaulē, savukārt Latvijas Ekoskolu sertifikāts ir nacionāla līmeņa apbalvojums.

Liels prieks, ka Zaļais karogs, kas ir Ekoskolu programmas simbols, turpina plīvot pie daudzām Latvijas izglītības iestādēm. Tas nozīmē, ka mūsu skolas ir spējīgas parādīt vislabāko sniegumu, ieviešot Ekoskolu programmas prasības. Tā ir atzīta un prestiža vides kvalitātes zīme, ar ko lepojas izglītības iestādes visā pasaulē, kā arī, tas ir liels darbs, ko izglītības iestādes ir paveikušas. Vēlme pateikt lielu paldies un novēlēt jaunajā mācību gadā turpināt vērtīgo darbu vides aizsardzības un izglītības ilgtspējīgai attīstības veicināšanā, stāsta Vides izglītības fonda un programmas Ekoskola vadītājs Daniels Trukšāns. 

Ekoskolu nacionālā žūrija katru gadu rūpīgi izvērtē skolu paveikto mācību gada laikā, balstoties uz Ekoskolu programmas kritērijiem un 7 soļu metodoloģiju. Žūrijā tika pārstāvēti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, RTU Zinātnes un inovāciju centrs, Baltijas Vides Forums, Zero Waste Latvija, Vides izglītotāju asociācija, Valsts Izglītības Satura centrs, SIA ”ZAAO” un URDA, biedrība Zaļā brīvība, UNESCO LNK un Vides Izglītības fonds (FEE).

Ekoskolu apbalvojums tiek piešķirts uz vienu mācību gadu un to katru reizi jāizcīna no jauna.

Ekoskolu apbalvošanas pasākums norisināsies 13. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē plkst. 11.00 Amatas pamatskolu pārstāvēs Adrija Krieviņa un Alise Mizga

Ekoskolu programma visā pasaulē vieno bērnus un jauniešus ar interesi par vides aizsardzību. Programma sākas klasē un izplešas kopienās, iesaistot jauno paaudzi uz rīcību balstītā mācību procesā. Programmas lielākais sasniegums, ka tā veido paaudzi pēc paaudzes, kas ir zinoša par vides tēmām un vērsta uz ilgtspējīgu attīstību.

Vides izglītības fonds:

http://www.videsfonds.lv  

https://www.facebook.com/videsfonds/ 

https://www.instagram.com/fee_latvia/

https://www.tiktok.com/@fee_latvia

https://twitter.com/videsfonds  

Ekoskolas:

https://ekoskolas.lv/

Informāciju sagatavoja Evelīna Krieviņa – Hammere, jaunumi@videsfonds.lv